Hoppa till innehållet

Kontakta oss

Vi jobbar gärna tillsammans med våra kunder från en tidig start och ser gärna att ni använder er av vår kunskap och kapacitet. Så vänligen kontakta oss angående allt från små reservdelar till stora helhetslösningar. Tillsammans stärker vi er konkurrenskraft.


Säljkontor & lager Göteborg

Vagnmakaregatan 14
415 72 Göteborg

Tel: 031 – 340 90 70
E‑mail: office@kranel.se

Försäljning. Martin Horak
E‑mail: martin.horak@kranel.se

Försäljning. Mattias Löveryd
E‑mail: mattias.loveryd@kranel.se

Lager & Logistik. Mattis Lidbeck
E‑mail: mattis.lidbeck@kranel.se

Marknad. Frida Löveryd
E.mail: frida.loveryd@kranel.se

Ekonomi. Madeleine Svedberg
E‑mail: madeleine.svedberg@kranel.se

Personal. Karin Löveryd
E‑mail: karin@kranel.se

VD. Mats Löveryd
E‑mail: mats.loveryd@kranel.se

Säljkontor Stockholm

Reprovägen 12
183 77 Täby

Tel: 08 – 756 00 95
E‑mail: office@kranel.se

Försäljning. Jan-Erik Karjalainen
E‑mail: jan-erik.karjalainen@kranel.se

Försäljning. Andreas Falkner
E‑mail: andreas.falkner@kranel.se

Kontakta oss genom att fylla i formuläret

Öppettider

Måndag — Fredag
08:00 – 16:30

Sommartid 1 juni — 31 augusti
Måndag — Fredag
08:00 – 16:00

Lunchstängt 12:15 – 13.00

Service och reklamation

Om du önskar service eller reklamera en köpt vara ladda ner och fyll Service- och reklamationsblanketten. Gäller det en reklamation, fyll i formuläret och skicka det till office@kranel.se. Vid service eller reparation skickas formulär med gods till :

KranEl AB
Vagnmakaregatan 14
415 72 Göteborg